Opony pełne do maszyn budowlanych, ładowarek, koparek - JANTECH

Opony pełne do maszyn budowlanych, ładowarek, koparek

Istotnym czynnikiem wypływającym na bezpieczeństwo i ekonomię eksploatacji maszyn budowlanych jest wybór właściwego ogumienia. Maszyny budowlane mają bardzo szeroki zakres prac, w związku z czym wymagają zastosowania opon o odmiennej charakterystyce, ważnym także staje się, by dobrać odpowiednie ogumienie względem danych warunków, w jakich pracują. Umożliwi to prawidłową pracę maszyn oraz pomoże oszczędzić na kosztach związanych z przestojem maszyn i uszkodzeniami opon.

W rolnictwie, przy pracach ziemnych, robotach publicznych oraz pracach wykopaliskowych wykorzystywane są opony wielozadaniowe.

W naszej ofercie znajdą Państwo bardzo bogaty wachlarz asortymentu ogumienia przemysłowego, w tym opony pełne do maszyn budowlanych. Przy naszej pomocy w doborze odpowiedniego ogumienia pod względem warunków pracy, będą mogli Państwo zwiększyć efektywność pracy przy zachowaniu ciągłości eksploatacji i wyjątkowej redukcji kosztów.

Opony pełne do koparek i innych maszyn

Koparko-ładowarki to maszyny wykorzystywane w szerokim zakresie prac typowych dla rolnictwa oraz specjalistycznych robót budowlanych w inżynierii wodnej i lądowej. Odpowiednie opony pełne do ładowarek mogą znacząco wpłynąć na jakość prac – jedne wyróżnia wyjątkowa odporność na przebicia, inne mają wyjątkowy uciąg, a jeszcze inne zapewniają wysoki komfort prowadzenia.

Koparki kołowe to maszyny wykonujące prace specjalistyczne na budowach, jak i przy wyburzaniu oraz recyklingu. Dla nich możemy znaleźć szereg różnych typów ogumienia – opony pełne do koparek, opony bezdętkowe, opony typowe dwudziestocalowe montowane bliźniaczo, jak i pojedyncze szerokie koła.

Walce to ciężkie maszyny budowlane, które przede wszystkim wykorzystywane są do prac przygotowawczych lub wykończeniowych wykonywanych głównie w ramach robót publicznych. Ubijanie (zagęszczanie) gleby czy też podsypek lub asfaltu polega głównie na wyrównywaniu tych materiałów lub, w przypadku prac wykończeniowych, układaniu asfaltowej nawierzchni dróg. Opony walców narażone są zatem na działanie dużych obciążeń oraz wysokiej temperatury materiału – głównie mieszanek asfaltowych.

Wysokiej jakości opony do ładowarek

SKID STEER (Bobcat) to małe i zwrotne ładowarki kołowe. Wykorzystywane najczęściej na placach budów przy recyklingu, wyburzeniach oraz sprzątaniu. Znajdują również zastosowanie przy wykonywaniu prac w rolnictwie oraz zadań wykonywanych w parkach i ogrodach. Wykorzystywane również do budowy dróg i utrzymania ich w odpowiedniej kondycji, profilowania nasypów oraz regulowania warstw podłoża (roboty ziemne lub budowlane). Do zachowania wydajności tych pojazdów konieczne jest wyposażenie ich w ogumienie, które będzie poprawnie dobrane do wykonywanych przez nie robót. Każdy nasz klient z pewnością znajdzie opony do ładowarek umożliwiające zmniejszenie kosztów eksploatacji.

Ładowarki kompaktowe wykorzystywane są na węzłach betoniarskich, placach budów, oraz wszelkiego rodzaju składach z materiałami sypkimi czy węglem. Optymalne wymiary maszyny zapewniają jej komfortowe użytkowanie. Jeżeli potrzebne Ci odpowiednie opony pełne do ładowarek, zapytaj – a my pomożemy Ci tak dobrać ogumienie, by maszyna pracowała dla Ciebie efektywniej.

Ładowarki teleskopowe – to właśnie w tych maszynach opony mają szczególne znaczenie. Telehandlery coraz częściej bywają wykorzystywane w rolnictwie i budownictwie, gdzie niejednokrotnie brak tego urządzenia wręcz uniemożliwia funkcjonowanie biznesu. Wysokość załadunku, a także ryzyko związane z uszkodzeniem ogumienia sprawia, że przed zakupem opon warto przeprowadzić dokładną analizę odnośnie tego, jaka specyfika byłaby dla nas najkorzystniejsza. Opony do ładowarek tego typu powinny być dopasowane do modelu maszyny.