Opony pełne do maszyn budowlanych, wózków widłowych

Ogumienie Przemysłowe


Opony do maszyn budowlanych
Jednym z najważniejszych, może nawet najważniejszym czynnikiem decydującym o ekonomicznej i bezpiecznej eksploatacji maszyn budowlanych jest optymalny dobór ogumienia. Zakres prac wykonywanych przez te maszyny jest bardzo szeroki i wymaga zastosowania w nich opon o zupełnie różnej charakterystyce, dlatego dobierzmy właściwie odpowiednie ogumienia na dane warunki, a poza swoją podstawową funkcją pomoże nam ono również ograniczyć wydatki związane z przestojami maszyn, defektami opon, przy zachowaniu doskonałej trakcji i utrzymaniu wyjątkowej stabilności bocznej.


Z kolei w rolnictwie, robotach publicznych, pracach ziemnych i wykopaliskowych zastosowanie mają opony wielozadaniowe.


W naszej ofercie znajdziecie Państwo bardzo bogaty wachlarz asortymentu ogumienia przemysłowego, a nasza pomoc we właściwym doborze i dopasowaniu ogumienia do Państwa warunków pracy, zwiększy efektywność pracy przy zachowaniu ciągłości eksploatacji i wyjątkowej redukcji kosztów.


Koparko-ładowarki wykorzystywane są w szerokim aspekcie zastosowania od prac typowych dla rolnictwa oraz specjalistycznych robót budowlanych w inżynierii wodnej i lądowej. Odpowiednia opona zmienia wszystko, są opony, które posiadają wyjątkową odporność na przebicia, inne mogą pochwalić się wyjątkowym uciągiem a inne znowu komfortem prowadzenia.


Koparki kołowe, te maszyny wykonują prace specjalistyczne na budowach jak i przy wyburzaniu oraz recyklingu. Dla nich możemy znaleźć szereg różnych typów ogumienia od opon bezdętkowych, opon typowych dwudziesto calowych montowanych bliźniaczo jak i pojedynczych szerokich kół.


SKID STEER (Bobcat) to małe i zwrotne ładowarki kołowe. Coraz częściej używane na placach budów przy recyklingu, wyburzeniach, sprzątaniu. Wykorzystywane są również do prac w rolnictwie oraz do zadań wykonywanych w parkach i ogrodach.


Równiarki służą do takich prac jak budowa dróg i późniejsze utrzymanie ich w odpowiedniej kondycji, profilowanie nasypów oraz regulowanie warstw podłoża (roboty ziemne lub budowlane). Aby zachowana została wydajność tych pojazdów muszą one zostać wyposażone w opony perfekcyjnie dostosowane do wykonywanych przez nie robót. Każdy nasz klient z pewnością znajdzie rozwiązanie umożliwiające zmniejszenie kosztów eksploatacji.


Walce te ciężkie maszyny wykorzystywane są głównie do prac przygotowawczych lub wykończeniowych wykonywanych przede wszystkim w ramach robót publicznych. Ubijanie (zagęszczanie) gleby czy też podsypek lub asfaltu polega głównie na wyrównywaniu tych materiałów lub, w przypadku prac wykończeniowych układaniu asfaltowej nawierzchni dróg. Opony walców są wystawione na działanie dużych obciążeń i wysokiej temperatury materiału głównie mieszanek asfaltowych.


Ładowarki kompaktowe pracują na węzłach betoniarskich, placach nudów, oraz wszelkiego rodzaju składach z materiałami sypkimi czy węglem. Dzięki optymalnym wymiarom ładowarki te doskonale sprawdzają się w użytkowaniu. Jeżeli szukasz odpowiedniej opony, zapytaj pomożemy Ci, tak dobrać by maszyna pracowała dla Ciebie efektywnej.


Ładowarki teleskopowe, w tych maszynach opona ma szczególne znaczenie. Coraz częściej telehandlery stosowane są w rolnictwie i budownictwie gdzie niejednokrotnie brak tego urządzenia wręcz uniemożliwia funkcjonowanie biznesu. Wysokość załadunku oraz ryzyko związane z awarią ogumienia skłania do głębokiej analizy przed zakupem opony.