Opony pełne do maszyn budowlanych, opony do ładowarek | Jantech

Opony pełne do maszyn budowlanych, ładowarek, koparek

Istotnym czynnikiem wypływającym na bezpieczeństwo i ekonomię eksploatacji maszyn budowlanych jest wybór właściwego ogumienia. Maszyny budowlane mają bardzo szeroki zakres prac, w związku z czym wymagają zastosowania opon o odmiennej charakterystyce, ważnym także staje się, by dobrać odpowiednie ogumienie względem danych warunków, w jakich pracują. Umożliwi to prawidłową pracę maszyn oraz pomoże oszczędzić na kosztach związanych z przestojem maszyn i uszkodzeniami opon.

W rolnictwie, przy pracach ziemnych, robotach publicznych oraz pracach wykopaliskowych wykorzystywane są opony wielozadaniowe.

W naszej ofercie znajdą Państwo bardzo bogaty wachlarz asortymentu ogumienia przemysłowego, w tym opony pełne do maszyn budowlanych. Przy naszej pomocy w doborze odpowiedniego ogumienia pod względem warunków pracy, będą mogli Państwo zwiększyć efektywność pracy przy zachowaniu ciągłości eksploatacji i wyjątkowej redukcji kosztów.

Opony pełne do koparek i innych maszyn

Koparko-ładowarki to maszyny wykorzystywane w szerokim zakresie prac typowych dla rolnictwa oraz specjalistycznych robót budowlanych w inżynierii wodnej i lądowej. Odpowiednie opony pełne do ładowarek mogą znacząco wpłynąć na jakość prac – jedne wyróżnia wyjątkowa odporność na przebicia, inne mają wyjątkowy uciąg, a jeszcze inne zapewniają wysoki komfort prowadzenia.

Koparki kołowe to maszyny wykonujące prace specjalistyczne na budowach, jak i przy wyburzaniu oraz recyklingu. Dla nich możemy znaleźć szereg różnych typów ogumienia – opony pełne do koparek, opony bezdętkowe, opony typowe dwudziestocalowe montowane bliźniaczo, jak i pojedyncze szerokie koła.

Walce to ciężkie maszyny budowlane, które przede wszystkim wykorzystywane są do prac przygotowawczych lub wykończeniowych wykonywanych głównie w ramach robót publicznych. Ubijanie (zagęszczanie) gleby czy też podsypek lub asfaltu polega głównie na wyrównywaniu tych materiałów lub, w przypadku prac wykończeniowych, układaniu asfaltowej nawierzchni dróg. Opony walców narażone są zatem na działanie dużych obciążeń oraz wysokiej temperatury materiału – głównie mieszanek asfaltowych.

Wysokiej jakości opony do ładowarek

SKID STEER (Bobcat) to małe i zwrotne ładowarki kołowe. Wykorzystywane najczęściej na placach budów przy recyklingu, wyburzeniach oraz sprzątaniu. Znajdują również zastosowanie przy wykonywaniu prac w rolnictwie oraz zadań wykonywanych w parkach i ogrodach. Wykorzystywane również do budowy dróg i utrzymania ich w odpowiedniej kondycji, profilowania nasypów oraz regulowania warstw podłoża (roboty ziemne lub budowlane). Do zachowania wydajności tych pojazdów konieczne jest wyposażenie ich w ogumienie, które będzie poprawnie dobrane do wykonywanych przez nie robót. Każdy nasz klient z pewnością znajdzie opony do ładowarek umożliwiające zmniejszenie kosztów eksploatacji.

Ładowarki kompaktowe wykorzystywane są na węzłach betoniarskich, placach budów, oraz wszelkiego rodzaju składach z materiałami sypkimi czy węglem. Optymalne wymiary maszyny zapewniają jej komfortowe użytkowanie. Jeżeli potrzebne Ci odpowiednie opony pełne do ładowarek, zapytaj – a my pomożemy Ci tak dobrać ogumienie, by maszyna pracowała dla Ciebie efektywniej.

Ładowarki teleskopowe – to właśnie w tych maszynach opony mają szczególne znaczenie. Telehandlery coraz częściej bywają wykorzystywane w rolnictwie i budownictwie, gdzie niejednokrotnie brak tego urządzenia wręcz uniemożliwia funkcjonowanie biznesu. Wysokość załadunku, a także ryzyko związane z uszkodzeniem ogumienia sprawia, że przed zakupem opon warto przeprowadzić dokładną analizę odnośnie tego, jaka specyfika byłaby dla nas najkorzystniejsza. Opony do ładowarek tego typu powinny być dopasowane do modelu maszyny.

Opony do ładowarek, opony wielkogabarytowe (OTR)

Nasza oferta to największy na rynku wybór opon przemysłowych w doskonałych cenach. Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszego profesjonalnego, oraz wszechstronnego doradztwa przy doborze odpowiedniego ogumienia w każdym zakresie. W bogatej ofercie znajdziecie Państwo u nas miedzy innymi opony do koparek, koparko-ładowarek, ładowarek kołowych, dźwigów, wozideł i wszelkiego innego sprzętu budowlanego. Zapewnimy Państwu ogumienie dla wiodących i nie tylko, producentów sprzętu jak np.: CAT (Caterpillar), JCB, Volvo, Liebherr, Komatsu, Doosan, CASE, Kubota, Terex, New Holland i wiele, wiele innych….

Przykładowe, często spotykane rozmiary opon w maszynach budowlanych:

12.5/80-18 (340/80-18) ; 10-16.5 (265/70-16.5) ; 12-16.5 ; 16.0/70-20 ; 405/70-20 ; 15.0/55-17 ; 12.5-20 ; 10.00-20 ; 17.5LR24 (460/70R24) ; 460/70-24 ; 19.5L-24 lub 19.5LR24 (500/70R24) ; 17.5L-24 15.5/80-24 (400/80-24) ; 15.5-25 ; 17.5-25 ; 23.1-26 ; 18.4-26 ; 28L-26 ; 16.9-30 ; 20.5-25 lub 20.5R25 ; 23.5-25 lub 23.5R25 ; 26.5-25 lub 26.5R25

Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas doboru opon przemysłowych?

Przy zakupie opon do ładowarek należy bacznie zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych parametrów. Należą do nich głównie:

  1. Nośność opony (pamiętajmy że nasz pojazd wraz z ładunkiem osiąga wagę dziesiątków ton)
  2. Konstrukcja opony
  3. Rzeźba bieżnika (różne środowiska pracy i podłoża)
  4. Dodatkowe wzmocnienia w obrębie całej opony, jak przeploty, pancerze, pogrubienia scian itp.

Rozważnie dobrane ogumienie pozwoli nam na zwiększenie efektywności pracy naszej maszyny, zwiększy komfort użytkowania i pozwoli zmarginalizować współczynnik przestojów i awarii, związany z niewłaściwym doborem opon. Dlatego zalecamy naszym Klientom, aby zdali się na profesjonalną ocenę naszych specjalistów i pozwolili pomóc sobie w omawianym zakresie, aby uniknąć ogromnych kosztów związanych z wymianą niewłaściwych opon i awarii lub uszkodzeń za tym idących. Wybór ogumienia przemysłowego, w tym opon do ładowarek to sprawa której nie należy bagatelizować.

Opony wielkogabarytowe O.T.R.

Opony wielkogabarytowe stosowane na urządzeniach, które wykonują pracę w różnych nieprzyjaznych środowiskach, na placach budowy, w kamieniołomach i kopalniach. Do maszyn tych należą między innymi: Ładowarki Ciężkie, Wozidła Przegubowe, Wozidła Sztywnoramowe, Dźwigi, Wózki Kontenerowe. Pomimo faktu, że warunki w miejscach pracy tych maszyn mogą być bardzo zróżnicowane, dotyczące ich wymagania pozostają niezmienne. To trwałość, niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji.