Montaż Opon superelastycznych - JANTECH

Montaż Opon

W siedzibie Firmy JANTECH w Gliwicach a także na miejscu u Klienta oferujemy usługi montażu opon superelastycznych (pełnych).
Do ich montażu wykorzystujemy specjalistyczną prasę o nacisku 120 ton z w pełni profesjonalnym osprzętem do montażu opon na średnicę felgi do 20″.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług! 

Montaż opon superelastycznych

Najczęściej wykonujemy montaż opon na wózkach widłowych, ale jesteśmy do dyspozycji klientów w każdym elemencie, jeśli chodzi o montaż opon pełnych. Wózek widłowy w większości przypadków porusza się na 3 lub 4 oponach pneumatycznych, lub oponach superelastycznych. Rzadziej w wózkach widłowych występują opaski superelastyczne czy koła z vulkollanu, czy poliuretanu. Montaż opon superelastycznych wymaga specjalistycznej prasy hydraulicznej o dużym nacisku. W serwisie zdemontujemy na prasie starą oponę superelastyczną czy opaskę i zamontujemy nową. W takim przypadku użytkownik wózka widłowego musi samemu dokonać demontażu i montażu kompletnego koła z/na wózek widłowy. Jeżeli użytkownik wózka nie dysponuje odpowiednimi narzędziami lub personelem, można zamówić usługę mobilnego serwisu opon do wózków widłowych. Montaż opon superelastycznych odbywa się w siedzibie użytkownika.

Montaż opon pełnych

Opony pneumatyczne i superelastyczne do wózka, mogą być zamontowane na te same felgi. Jeżeli używamy na wózku widłowym opony pneumatycznej, możemy ją wymienić na oponę superelastyczną. W przypadku takiej zamiany, w zależności czy felga jest jednoczęściowa i czy są pierścienie dociskające, zastosować można oponę w wersji standard lub szybki montaż. Żywotność opony superelastycznej zależy od warunków pracy, od podłoża, od sposobu jazdy operatora wózkiem. Należy pamiętać, że nie zawsze należy kierować się przy wymianie opon, jej żywotnością. Czasami występują warunki pracy wózka widłowego, gdzie opony superelastyczne nie mogą być zastosowane np: bardzo nierówne, twarde podłoże. Jeżeli wózkiem widłowym transportujemy towar mogący ulec zniszczeniu, np. szkło, to praca wózkiem z oponami superelastycznymi na nierównym terenie, może powodować uszkodzenie ładunku. Wózki na oponach superelastycznych mają mniejszą amortyzację niż na oponach pneumatycznych. Zużycie opon superelastycznych oceniamy po odległości do linii 60J.