Gąsienice gumowe na koła do koparek i ciężkiego sprzętu – Sprzedaż i serwis - JANTECH

Sprzedaż i serwis gąsienic gumowych

Gąsienice gumowe na koła

Gąsienice gumowe na koła to element układu jazdy w ciężkich pojazdach, takich jak koparki, minikoparki oraz inne maszyny budowlane. Montowane zamiast kół, a właściwie naciągane są na koła. Gąsienice do koparek i innych maszyn umożliwiają poruszanie się i pracę po trudnym terenie. Dlatego są optymalnym rozwiązaniem dla sprzętów używanych na placu budowy, zwłaszcza w fazie rozkopów. Wszystkie gąsienice gumowe na koła posiadają konstrukcję dwu-warstwową. Część wewnętrzna ma postać stalowej taśmy i składa się z szeregu połączonych ze sobą mniejszych elementów. Są to głównie stalowe kordy oraz metalowe płyty. Natomiast część zewnętrzna wykonana jest z gumy. To ta warstwa decyduje o wyglądzie całości oraz rodzaju i zastosowaniu bieżnika.

Trwałe gąsienice do koparek

Gąsienice gumowe w naszej ofercie wyprodukowane zostały przy wykorzystaniu najnowszych technologii oraz w oparciu o sprawdzone w praktyce rozwiązania. Wewnętrzna taśma wykonana została ze stali nierdzewnej i ma postać ciągłą, co oznacza, że nie posiada żadnych sztywnych „szwów”, w ten sposób został więc wyeliminowany najsłabszy punkt w poprzedniej konstrukcji. Zwiększono również wytrzymałość. Należy pamiętać, że do tej pory pęknięcia w miejscu łączenia były jedną z głównych przyczyn uszkodzeń gąsienic do koparek.

Gąsienice do maszyn budowlanych

Nasza oferta obejmuje gąsienice gumowe na koła najbardziej znanych marek, przede wszystkim CAMOPLAST SOLIDEAL, które są gwarancją najwyższej jakości. Współpracujemy z takimi firmami jak: Bobcat, Caterpillar, Daewoo, Doosan, Case, Furukawa, Hitachi, Hyunadi, JCB, Komatsu, Takeuchi, Terex, Sumitomo, Kubota, New Holland, Volvo, Yanmar oraz innymi.

Gąsienice gumowe zastosowane zostały w maszynach budowlanych i okazało się to sposobem na zwiększenie ich funkcjonalności, ponieważ niewielka powierzchnia styku koła z podłożem w trudnych warunkach uniemożliwiała przekazanie napędu, obniżała zwrotność urządzeń, a w połączeniu z ich dużą masą mogła stanowić zagrożenie dla stabilności urządzenia, a więc i bezpieczeństwa jej operatorów. Natomiast gąsienice gumowe naciągane na koła maszyn budowlanych, na przykład koparek czy minikoparek, znacznie poprawiły właściwości jezdne maszyn oraz ich zwrotność, stabilność, przyczepność i szerszą styczność do podłoża.

Wybierając gąsienice gumowe, szczególną uwagę należy zwrócić na ich przeznaczenie:

  1. model urządzenia
  2. typ podłoża
  3. przewidywaną trwałość.

 

Te składowe będą miały wpływ na cenę gąsienic, natomiast nie ona jest tu najważniejsza, a stosunek jakości do ceny. Na tanich, kiepskiej jakości gąsienicach urządzenie nie będzie pracowało długo, dlatego lepiej zdecydować się na dobre gąsienice do koparek i innych maszyn budowlanych – ich zakup wstępnie bardziej obciąży firmowy budżet, jednak wysokiej jakości komponenty zapewnią długą i niezawodną pracę nawet w bardzo trudnych warunkach terenowych. Ostatecznie więc zwykle oszczędności na gąsienicach nie są najlepszym pomysłem, tym bardziej że naprawa (o ile w ogóle możliwa!), zwykle bywa dość kosztowna i czasochłonna.