Jak wybrać opony do ładowarki teleskopowej? - JANTECH
jak-wybrac-opony-do-ladowarki-teleskopowej

Jak wybrać opony do ładowarki teleskopowej?

Sprzęt specjalistyczny składa się z wielu nietypowych elementów, bez których wykonywanie ciężkiej pracy byłoby znacznie utrudnione. Nie inaczej wygląda to w przypadku ogumienia. Opony do ładowarek muszą spełniać szczególne normy jakości, a ich dobór nie należy do najłatwiejszych. Sprawdzimy więc, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Najważniejsze parametry opon do ładowarek teleskopowych

Pierwszym istotnym czynnikiem wpływającym na decyzję zakupową jest rozmiar. W przypadku ogumienia określa się go w calach i zapisuje w formacie szerokość-średnica. Jak łatwo się domyślić, wymiary muszą się zgadzać z modelem maszyny. Dla przykładu zapis 10-16.5 odnosi się do opony o szerokości 10 cali i szerokości 16,5 cala.

Ładowarki teleskopowe są przy okazji ciężkim sprzętem, który nierzadko musi znosić dodatkowe obciążenie. To oczywiście nie pozostaje bez wpływu na samą jego podstawę. Dlatego warto spojrzeć, ile warstw płócien składa się na ogumienie. Im ich więcej, tym lepsza nośność, a pojazd będzie nadawać się do bardziej wymagających prac.

Ostatnim parametrem opisującym ten produkt jest grubość bieżnika. Powinien być on taki sam zarówno na przednich, jak i tylnych kołach. W przeciwnym wypadku nowe opony do ładowarek teleskopowych zużyją się znacznie szybciej. Dobrą praktyką jest więc zużycie starego kompletu do samego końca. Przy okazji należy pamiętać o doborze właściwego typu do wykonywanych robót. Gładki bieżnik sprawdzi się lepiej na płaskich powierzchniach, z kolei duży przyda się podczas prac na terenie grząskim bądź sypkim. W Katowicach oba rozwiązania są równie popularne.

Radialne czy diagonalne opony do ładowarek?

Na rynku można znaleźć dwa modele ogumienia stworzonego z myślą o pojazdach teleskopowych. Mowa oczywiście o radialnych oraz diagonalnych. Różnią się między sobą konstrukcją, co ma bezpośrednie przełożenie na ich eksploatację.

Produkty diagonalne wyróżniają się przynajmniej kilkoma krzyżującymi się warstwami kordu. Jest to swoiste wzmocnienie, które sprawia, że bardzo trudno je przebić. Pod względem odporności mechanicznej diagonalne opony do ładowarek są właściwie bezkonkurencyjne. Ponadto dużo lepiej tłumią drgania, co jednak skutkuje nieco większym oporem toczenia. W efekcie nadają się idealnie do zastosowań przemysłowych i pracy w niesprzyjających warunkach.

Modele radialne są niejako przeciwieństwem wspomnianego ogumienia. Mimo to chętnie korzysta się z nich w Katowicach i wielu innych miastach polski. Dlaczego? Głównie ze względu na elastyczność, a także dużo większą nośność w porównaniu do diagonalnych. Bez problemu poradzą sobie na utwardzonej drodze, gdzie istnieje niewielkie ryzyko uszkodzenia mechanicznego.

Opony do ładowarek teleskopowych Solideal – gwarancja jakości

Wreszcie trzeba wspomnieć o producentach. To oni odpowiadają za trwałość dostarczanych produktów. Pewnym wyborem jest marka Solideal. Zyskała ona uznanie ze względu na stosowanie wysokogatunkowych materiałów, a przy okazji utrzymywaniu konkurencyjnych cen.

Wytwórca zapewnia dostęp do modeli radialnych i diagonalnych w niemal każdym rozmiarze, przez co pasują do większości maszyn. Tanie opony do ładowarek teleskopowych od Solideal są w związku z tym jednym z najchętniej wybieranych produktów na rynku i nie powinno ich zabraknąć w ofercie sklepów specjalizujących się w tej branży.

Jak zamówić wysokiej jakości opony do ładowarek w Katowicach?

Najlepszym rozwiązaniem w tej dziedzinie jest skorzystanie z oferty zaufanego dostawcy. To jedyna gwarancja otrzymania profesjonalnych produktów. Szczególnie zachęcamy do przyjrzenia się oponom do ładowarek teleskopowych Solideal dostarczanych przez naszą firmę. Działamy na terenie całych Katowic. Zamówiony produkt zostanie wysłany niemal natychmiast po otrzymaniu dyspozycji i wysłany na wskazany adres.

Opony do ładowarek w Katowicach z pewnością spełnią wszelkie wymagania. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby dowiedzieć się więcej na temat oferty, a także uzyskać fachową pomoc w wyborze modelu.